Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Zespół

  • Articles In English
  • Fundacja WHD na FaceBooku
  • Fundacja WHD na YouTube
  • Instagram
  • issuu.com
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Prof. dr hab. n. med. Joanna Szymkiewicz-Dangel

Prof. dr hab. n. med. Joanna Szymkiewicz-Dangel

Specjalista pediatra, kardiolog, kierownik największego w Polsce ośrodka kardiologii prenatalnej. Prenatalną diagnostyką kardiologiczną zajmuje się od 1986 roku. Kierownik naukowy Poradni USG Agatowa prowadzonej przez Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. 

Będąc lekarzem pediatrą, w ówczesnym czasie bez dostępu do diagnostyki prenatalnej, nie zdawałam sobie sprawy, jak często będę musiała informować rodziców, że ich nienarodzone jeszcze dziecko nie ma szans przeżycia. Nie było to łatwe. Jednak tak się złożyło, że mój mąż Tomasz Dangel w 1994 roku zorganizował pierwszą w Polsce placówkę, która rozpoczęła domową opiekę paliatywną nad dziećmi. I w taki sposób nasze wspólne zainteresowania zaowocowały zorganizowaniem hospicjum perinatalnego.

Lek. Agnieszka Grzyb

Lek. Agnieszka Grzyb

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, aktualnie w trakcie specjalizacji z pediatrii w Klinice Kardiologii Instytutu "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka". Asystentka naukowo-dydaktyczna w Zakładzie Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych CMKP, gdzie wykonuje prenatalne badania echokardiograficzne oraz w ramach przewodu doktorskiego prowadzi badania dotyczące m.in. zaburzeń hemodynamicznych u płodów z wadami serca

Lek. Adam Koleśnik

Lek. Adam Koleśnik

Absolwent  I Wydziału Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej, aktualnie w trakcie specjalizacji z kardiologii dziecięcej w Klinice Kardiologii oraz Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka". Asystent naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych CMKP.

Dr n. med. Joanna Kuran-Ohde

Dr n. med. Joanna Kuran-Ohde

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista położnictwa i ginekologii, asystent w Zakładzie Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych CMKP w Warszawie, starszy asystent w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Szpitalu im. Księżnej Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej, gdzie pracuje w oddziale patologii ciąży i w sali porodowej. W roku 2018 obroniła doktorat z dotyczący zaburzeń w układzie krążenia u bliźniąt jednokosmowkowych. W Poradni USG Agatowa wykonuje badania echo serca płodu oraz położnicze. Jest współprowadzącą Szkoły Rodzicielstwa dla rodziców oczekujących narodzin dziecka z wadą wrodzoną. 

Dr n. med. Paweł Własienko

Dr n. med. Paweł Własienko

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista genetyki klinicznej, asystent w Zakładzie Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych CMKP w Warszawie. W roku 2012 obronił z wyróżnieniem doktorat z kardiologii płodowej dotyczący klinicznego znaczenia badań echokardiograficznych płodu w I trymestrze ciąży. W Poradni USG Agatowa wykonuje badania echa serca płodu oraz udziela konsultacji genetycznych.

mgr Agnieszka Chmiel-Baranowska

mgr Agnieszka Chmiel-Baranowska

Psycholog, certyfikowany psychoonkolog i superwizor psychoonkologii. Absolwentka psychologii KUL. Ukończyła szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej i psychotraumatologii. Od ponad 25 lat czynna zawodowo. Od ponad 20 lat psycholog w Warszawskim Hospicjum Perinatalnym i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Czynnie uczestniczy w szkoleniach psychologów z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej. Brała udział w wielu międzynarodowych kursach opieki paliatywnej, konferencjach, stażach zagranicznych we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Od 1998 do 2005 współpracowała z prof. Rubenem Bildem twórcą metody Creative Acompaniment. W latach 1996 – 2005 prowadziła wykłady w Instytucie Rozwoju Służb Socjalnych w Warszawie. W latach 2000 – 2008 współorganizowała z ramienia Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci coroczne konferencje o zasięgu ogólnopolskim na temat pediatrycznej opieki paliatywnej.

Zaczynając drogę zawodową, złączyłam ją z rodzącą się wówczas opieką paliatywną w Polsce. Był to czas pełen nadziei i spotkań z ludźmi, którzy pomagali  nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, tworzyli hospicja. Entuzjazm tamtych dni  pozostanie we mnie na zawsze.

Kolejnym krokiem było rozpoczęcie pracy w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci i związanie się z pediatryczną i perinatalną opieką paliatywną. Towarzyszenie rodzicom nienarodzonych dzieci, to bycie dopuszczonym do chyba najintymniejszych doświadczeń każdego człowieka, do samej istoty człowieczeństwa. Uczy to szacunku, akceptacji, tolerancji i pokory. Na mojej drodze zawodowej nie ma osoby, która nie zostawiłaby śladu we mnie, i której nie byłabym za to wdzięczna. Po tylu latach wciąż uważam, że to ja dostaję więcej niż kiedykolwiek będę w stanie dać.

E-mail: agnieszka.baranowska@hospicjum.waw.pl 
Tel.: 515 242 207

mgr Paulina Kowacka

mgr Paulina Kowacka

Psycholog. Absolwentka wydziału Społecznej Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W 2006 r. ukończyła szkolenie realizowane w ramach programu „Opiekun dziecka – ofiary przestępstwa” Fundacji Dzieci Niczyje. Odbyła pełne szkolenie psychologiczne z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz Poradni USG Agatowa. Pracuje jako psycholog w Warszawskim Hospicjum Perinatalnym i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Od stycznia 2015 r. prowadzi grupę wsparcia dla rodziców, którzy stracili dziecko przed lub niedługo po porodzie.

Wybierając psychologię jako przedmiot studiów, nie przypuszczałam, że kiedykolwiek będę pracować w jednym z najtrudniejszych obszarów tej nauki. Zadecydował o tym przypadek, który jak się okazało, wyznaczył moją dalszą  drogę zawodową. Był to zarówno totalny zwrot w moim życiu, jak i spełnienie zawodowych marzeń. Dziś trudno mi sobie wyobrazić inny sposób na realizację siebie niż towarzyszenie rodzinom nieuleczalnie chorych dzieci.

E-mail: paulina.kowacka@hospicjum.waw.pl
Tel.: 505 435 179

mgr Dominika Maksiewicz

mgr Dominika Maksiewicz

Psycholog. Absolwentka Psychologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie oraz studiów podyplomowych z Psychoonkologii. Odbyła staż w onkologicznym hospicjum stacjonarnym św. Krzysztofa w Warszawie. Obecnie pracuje w Warszawskim Hospicjum Perinatalnym.

Ukończyła staż z domowej pediatrycznej opieki paliatywnej. Odbyła pełne szkolenie psychologiczne z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz Poradni USG Agatowa.
Prowadzi grupę wsparcia dla rodziców, który stracili dziecko przed lub niedługo po porodzie.

Pracuje pod psychologiczną superwizją dr Elżbiety Zdankiewicz-Ścigały. Prywatnie jest mamą 4-letnich bliźniąt, Niny i Bruna. Interesuje się medytacją, pracą ze stresem i chorobami psychosomatycznymi. To jej głos usłyszy pacjentka dzwoniąc na telefon dyżurny Hospicjum Perinatalnego.

Tel.: 509 797 234

mgr Anna Molenda

mgr Anna Molenda

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka w zakresie psychologii zdrowia oraz terapii rodzin i małżeństw, W 2010 r. ukończyła Studium Psychoterapii Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Odbyła staż psychologiczny z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz Poradni USG Agatowa. Doświadczenie zawodowe zdobywała min. w Szpitalu Ginekologiczno–Położniczym im. Świętej Rodziny w Warszawie, w Centrum Zdrowia Dziecka, w Szpitalu Bródnowskim, a także na oddziale Hematologii i Intensywnej Opieki Hematologicznej Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie, gdzie udzielała wsparcia psychologicznego pacjentom po przeszczepie szpiku kostnego.

Od początku mojej pracy zawodowej zajmowałam się udzielaniem wsparcia kobietom we wchodzeniu w nową rolę, nową rzeczywistość życiową, jaką jest macierzyństwo. Przedmiotem moich zainteresowań zawodowych jest również wspieranie osób przeżywających żałobę, a także osób zmagających się z chorobą i ich rodzin. Praca w hospicjum perinatalnym łączy wszystkie te obszary. Jest dla mnie codziennym wyzwaniem, ale również wielkim przywilejem, spełnieniem naturalnej potrzeby towarzyszenia drugiemu człowiekowi w trudnych chwilach.

E-mail: anna.molenda@hospicjum.waw.pl
Tel.: 536 964 081

Przekaż Datek