Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na YouTube
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Zespół

Doświadczony zespół psychologów pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Joanny Szymkiewicz-Dangel służy pomocą rodzinom, u których nienarodzonego dziecka wykryto wadę zagrażającą jego Życiu.

Prof. dr hab. n. med. Joanna Szymkiewicz-Dangel

Specjalista pediatra, kardiolog, kierownik największego w Polsce ośrodka kardiologii prenatalnej.

Prenatalną diagnostyką kardiologiczną zajmuję się od 1986 roku. Będąc lekarzem pediatrą, w ówczesnym czasie bez dostępu do diagnostyki prenatalnej, nie zdawałam sobie sprawy, jak często będę musiała stawić czoła poinformowania rodziców, że ich nie narodzone jeszcze dziecko nie ma szans przeżycia. Nie było to łatwe. Jednak tak się złożyło, że mój mąż Tomasz Dangel w 1994 roku zorganizował pierwszą w Polsce placówkę, która rozpoczęła domową opiekę paliatywną nad dziećmi. I w taki sposób nasze wspólne zainteresowania zaowocowały zorganizowaniem hospicjum perinatalnego.

mgr Agnieszka Chmiel-Baranowska

Absolwentka psychologii KUL. Od ponad 20 lat czynny zawodowo. Od 15 lat psycholog w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Psycholog; certyfikowany psychoonkolog i superwizor psychoonlologii. Czynnie uczestniczy w szkoleniach psychologów z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej.

Brała udział w wielu międzynarodowych kursach opieki paliatywnej, konferencjach, stażach zagranicznych we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Od 1998 do 2005 współpracowała z prof. Rubenem Bildem twórcą metody Creative Acompaniment. W latach 1996 – 2005 prowadziła wykłady w Instytucie Rozwoju Służb Socjalnych w Warszawie.

W latach 2000 – 2008 współorganizowała z ramienia Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci coroczne konferencje o zasięgu ogólnopolskim na temat pediatrycznej opieki paliatywnej.

Telefon: 515 242 207

mgr Paulina Kowacka

Absolwentka wydziału Społecznej Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

W 2006 r. ukończyła szkolenie realizowane w ramach programu „Opiekun dziecka – ofiary przestępstwa” Fundacji Dzieci Niczyje. Pracuje jako psycholog w WHD i hospicjum perinatalnym przy poradni USG na Agatowej 10 w Warszawie.

Odbyła pełne szkolenie psychologiczne z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci oraz Poradni USG Agatowa.

Prowadzi grupę wsparcia dla rodziców, który stracili dziecko przed lub niedługo po porodzie.

Telefon: 505 435 179
Adres e-mail: paulina.kowacka@hospicjum.waw.pl

mgr Dominika Maksiewicz

Ukończyła Psychologię Kliniczną w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie oraz studia podyplomowe z Psychoonkologii.

Odbyła staż w onkologicznym hospicjum stacjonarnym św. Krzysztofa w Warszawie.
Obecnie pracuje w Warszawskim Hospicjum Dla Dzieci oraz w Hospicjum Perinatalnym.

Ukończyła staż z domowej pediatrycznej opieki paliatywnej. Odbyła pełne szkolenie psychologiczne z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci oraz Poradni USG Agatowa.

Prowadzi grupę wsparcia dla rodziców, który stracili dziecko przed lub niedługo po porodzie.

Pracuje pod psychologiczną superwizją dr Elżbiety Zdankiewicz-Ścigały.

mgr Marcin Kałużyński

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w procesie certyfikacji w nurcie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii. Stopień naukowy magistra psychologii uzyskałem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jestem też asystentem w programie warsztatów rozwoju duchowego ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia". Posiadam bogate doświadczenie pracy w placówkach dydaktycznych i wychowawczo-opiekuńczych. Obecnie pracuję na stanowisku psychologa w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci i jednocześnie prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i dumnym tatą.

Telefon: 515 242 206
Adres e-mail: marcin.kaluzynski@hospicjum.waw.pl