KRS 0000097123

Szkoła Rodzicielstwa

  • Articles In English
  • Fundacja WHD na FaceBooku
  • Fundacja WHD na YouTube
  • Instagram
  • issuu.com
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Szkoła rodzicielstwa

Ikonka dla Szkoła rodzicielstwa

Szkoła Rodzicielstwa jest to kilkudniowy kurs dla rodzin będących pod opieką Warszawskiego Hospicjum Perinatalnego.

Zajęcia prowadzą lekarze, położne, fizjoterapeuci, psycholodzy. W ramach kursu odbywają się zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne. Program jest dostosowany do potrzeb rodziców, u których nienarodzonego dziecka zdiagnozowano chorobę lub wady.

Szkoła przeznaczona jest dla rodziców, u których nienarodzonych dzieci stwierdzono  różne wady: genetyczne, serca i innych narządów. Serdecznie zapraszamy także ojców! Szkoła objęta jest patronatem naukowym p. prof. Joanny Szymkiewicz-Dangel.

Zajęcia najbliższej edycji Szkoły rozpoczną się 22.05.2023 r. i będą  się odbywać w trybie hybrydowym, tj. na Agatowej 1 w Warszawie oraz online (łączymy się przez zoom, bardzo ważne dla nas jest aby mieli Państwo włączone kamerki w urządzeniach, z których będą się Państwo łączyć), w cyklu pięciu 3-godzinnych spotkań (od 16.00 do 19.00).

Zajęcia dotyczą szeroko rozumianego przygotowania się do porodu (spotkanie z ginekologiem-położnikiem, położną, psychologiem, fizjoterapeutką) i przygotowaniu na to wydarzenie domowników. Zaplanowane jest  także spotkanie z neonatologiem ze szpitala na Karowej. W trakcie zajęć możliwe będzie aktywne uczestnictwo, zadawanie pytań prelegentom (bardzo zachęcamy).

Zajęcia Szkoły Rodzicielstwa są bezpłatne. Może w niej wziąć udział każdy, nawet jeśli już wcześniej uczestniczył w innej szkole rodzenia.

Uwaga: osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt mailowy z psycholog Warszawskiego Hospicjum Perinatalnego, Agnieszką Chmiel-Baranowską: agnieszka.baranowska@hospicjum.waw.pl. W zgłoszeniu prosimy zaznaczyć, czy chcą Państwo przyjechać na Agatową, czy będą zdalnie łączyć się z nami. Zgłoszenia należy przysyłać mailem do 18.05.2023 r.

  • Szkoła rodzicielstwa - zdjęcie nr 1
  • Szkoła rodzicielstwa - zdjęcie nr 2