Przekaż
Datek
KRS 0000097123
  • Articles In English
  • Fundacja WHD na FaceBooku
  • Fundacja WHD na YouTube
  • Instagram
  • issuu.com
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Światowy Dzień Chorego

Ikonka dla Światowy Dzień Chorego

11 lutego, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kardynała Fiorenza Angeliniego. To dzień zadumy i refleksji nad kruchością fizycznego istnienia człowieka. Bo, jak napisał Papież Franciszek w tegorocznym orędziu na XXIX Światowy Dzień Chorego, „doświadczenie choroby sprawia, że odczuwamy naszą bezradność, a jednocześnie wrodzoną potrzebę drugiego człowieka. (…) Gdy jesteśmy chorzy, niepewność, strach a niekiedy przerażenie przenikają bowiem nasze umysły i serca. Znajdujemy się w sytuacji bezsilności, ponieważ nasze zdrowie nie zależy od naszych zdolności ani od naszego zatroskania”.

W tym dniu z czułością i troską myślimy o wszystkich chorych i cierpiących oraz o tych, którzy im w tym cierpieniu niosą pomoc i ulgę. Szczególnie ciepłe myśli kierujemy ku rodzinom, którymi opiekuje się naszej hospicjum perintatalne, i ich nienarodzonym dzieciom, które dotknęła choroba. Życzymy Wam dużo siły i miłości, dzięki której doświadczenie choroby staje się lżejsze.

Całe orędzie Papieża Franciszka można przeczytać tutaj: http://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/sick/documents/papa-francesco_20201220_giornata-malato.html

  • Światowy Dzień Chorego - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek