KRS 0000097123
Articles In English Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Konferencja prasowa
Hospicjum perinatalne

Miejsce:
Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
ul.  Agatowa 10, 03-680 Warszawa (Targówek)

Data:
25 października 2016 r., godzina 11:00

Czytaj dalej...

W uzupełnieniu korespondencji z dnia 7 października 2016 r. Fundacja Warszawskie Hospicjum przesyła dokument „Propozycja programu ochrony życia w przypadku rozpoznania wady letalnej w badaniach prenatalnych” autorstwa dr hab. n. med. Tomasza Dangla i prof. dr hab. n. med. Joanny Szymkiewicz-Dangel.

Czytaj dalej...

W nawiązaniu do przedstawionego przez Panią Premier w Sejmie programu wsparcia rodzin i matek, które zdecydują się urodzić i wychować niepełnosprawne dziecko (wystąpienie z dnia 6 października 2016 r.), pragniemy, jako organizacja pożytku publicznego, zaproponować Pani Premier współpracę we wszystkich poruszonych w wystąpieniu kwestiach.

Czytaj dalej...
Prof. dr hab. n. med. JOANNA SZYMKIEWICZ - DANGEL, Kierownik naukowy Poradni

21 maja 2016 r. w siedzibie Fundacji WHD odbyła się uroczystość z okazji 10 rocznicy powstania Poradni USG Agatowa, działającej pod kierownictwem naukowym prof. Joanny Szymkiewicz-Dangel. Wśród wielu zaproszonych gości udział w uroczystości wzięły także dzieci – pacjenci Poradni.

Czytaj dalej...
Fot. Tomasz Myśluk

11 lutego 2016 r. w spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Fundacji WHD z okazji Światowego Dnia Chorego wzięli udział:

  • Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP,
  • Abp Henryk Hoser, biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej,
  • Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia,
  • prof. Marek Kulus, prorektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Czytaj dalej...

W sobotnie popołudnie, 19 grudnia 2015 r., odbyło się świąteczne spotkanie Grup Wsparcia Fundacji WHD. Oprócz Grupy Wsparcia Hospicjum Perinatalnego, byli obecni rodzice oraz dzieci i młodzież z Grup Wsparcia w Żałobie.

Wszyscy starali się spędzić popołudnie w dobrym nastroju, mimo trudnego dla nich czasu - zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu osób były to pierwsze święta bez dzieci, dla innych święta przypominające o okolicznościach straty. Ksiądz Dariusz, kapelan Hospicjum, sprawował Mszę św. Potem był czas na wspólne rozmowy przy suto zastawionym stole. Spotkanie było okazją do wspólnego zastanowienia się nad tym co nas boli i co daje wsparcie w trudnych chwilach. Przysłuchując się rozmowom, dotarło do mnie jak wiele dobrego w życie tych osób wniosły spotkania Grupy Wsparcia.

Czytaj dalej...

Zaproszenie do udziału w wyjeździe grupy wsparcia Hospicjum Perinatalnego otrzymaliśmy w zasadzie jeszcze przed naszą pierwszą wizytą na spotkaniu grupy, wkrótce po urodzeniu i śmierci naszego synka Jasia, po kilku miesiącach przebywania pod opieką Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Byliśmy bardzo miło zaskoczeni otrzymanym zaproszeniem – w końcu byliśmy nowymi osobami, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z grupą, a poza tym nie spodziewaliśmy się wcześniej, że spotkania mogą też przybrać taką „zaawansowaną”, tj. wyjazdową, formę.

Czytaj dalej...

25 kwietnia 2015 r. w siedzibie Fundacji WHD odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Hospicjów Perinatalnych. Wzięło w niej udział ponad 50 osób z Białegostoku, Gdańska, Katowic, Krakowa, Opola, Poznania, Rzeszowa, Tychów Warszawy i Wrocławia. Byli wśród nich lekarze, psycholodzy, pielęgniarki, położne, osoby duchowne, rodzice i dziennikarze.

Czytaj dalej...