Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na YouTube
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Działalność Warszawskiego Hospicjum Perinatalnego możliwa jest dzięki środkom pozyskiwanym przez Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci - organizację pożytku publicznego.

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci od ponad 20 lat opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami.

Głównymi celami Fundacji WHD są:

  1. Nieodpłatne wspieranie i świadczenie opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie i ich rodzinami.Opieka paliatywna nad dziećmi i młodzieżą ze schorzeniami ograniczającymi życie jest aktywnym i całościowym podejściem obejmującym fizyczne, emocjonalne, społeczne i duchowe elementy. Skupia się na podniesieniu jakości życia dziecka i wspieraniu rodziny. Obejmuje leczenie nieprzyjemnych objawów, niesienie ulgi i wytchnienia rodzinie oraz opieki w czasie umierania i w okresie żałoby. Celem opieki paliatywnej nie jest przedłużanie ani skracanie życia, ale poprawa jego jakości. W przypadkach prenatalnej diagnozy ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, opieka paliatywna nad rodziną rozpoczyna się przed urodzeniem dziecka.
    [czytaj więcej o naszym hospicjum domowym]
  2. Wsparcie w żałobie rodzin dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, którzy zmarli z powodu innych przyczyn niż schorzenia ograniczające życie.
  3. Nieodpłatne rozwijanie i wprowadzanie modelu domowej opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi w Polsce i za granicą.
    [czytaj więcej o celach Fundacji WHD]

Wspierając działalność Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci wspierasz Warszawskie Hospicjum Perinatalne.