Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na YouTube
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Grupa wsparcia w żałobie

Grupa wsparcia w żałobie

Grupa Wsparcia Hospicjum Perinatalnego powstała w styczniu 2015 roku. Została utworzona z myślą o rodzicach, których dzieci zmarły przed porodem, tuż po porodzie lub na oddziale szpitalnym. Naszym założeniem było udzielenie wsparcia rodzicom, którzy nie zdążyli zabrać swojego dziecka do domu.

Grupa jest prowadzona przez psycholog Paulinę Kowacką. W razie potrzeby w spotkaniu może także wziąć udział kapelan hospicjum, ksiądz Wojciech Pieniak.

Ze względu na trwającą od kilku miesięcy sytuację epidemiologiczną, a co za tym idzie, obowiązujące obostrzenia dotyczące m.in. organizowania spotkań, obecnie spotkania odbywają się w co drugą sobotę miesiąca, online, w formie wideokonferencji. Rozpoczynają się o godzinie 15.00. Przed każdym spotkaniem uczestnicy otrzymują od prowadzącego sms z linkiem do platformy, na której spotkanie się odbywa.

Podczas spotkań rodzice opowiadają o swoich doświadczeniach z czasu ciąży, momencie otrzymania diagnozy, porodzie i pożegnaniu z dzieckiem. Omawiamy to, co jest dla rodziców najtrudniejsze, oraz to, co jest ważne i daje wsparcie. Pary mogą podzielić się emocjami i przedstawić swoje bieżące problemy dotyczące radzenia sobie ze stratą dziecka. Rozmowy dotyczą też planowania kolejnych ciąż i obaw z tym związanych. Spotkania kończą się zwykle ok. godziny 18.00.

Najbliższe terminy spotkań grupy:

5 grudnia 2020 r. g. 15:00
19 grudnia 2020 r. g. 15:00

Osoby pragnące dołączyć do grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Telefon do osoby prowadzącej:
Paulina Kowacka – 505 435 179