Przekaż
Datek
KRS 0000097123
  • Articles In English
  • Fundacja WHD na FaceBooku
  • Fundacja WHD na YouTube
  • Instagram
  • issuu.com
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Strzał w dziesiątkę

Ikonka dla Strzał w dziesiątkę

Nasza córeczka, Ania, urodziła się 19 grudnia 2021 roku z ciężką wada serca – przełożeniem wielkich pni tętniczych. O wadzie serduszka dowiedzieliśmy się jeszcze w trakcie ciąży – została wstępnie zdiagnozowana w trakcie rutynowego badania –  tzw. USG połówkowego. Po wstępnej diagnozie udaliśmy się do poradni USG Agatowa – ponieważ to miejsce wszyscy bezapelacyjnie nam polecali.

Faktycznie – to był strzał w dziesiątkę, od początku się nami zaopiekowano z dużą dozą profesjonalizmu, ale i empatii. Pierwsze echo serduszka wykonała prof. Joanna Szymkiewicz-Dangel, która po wnikliwym badaniu potwierdziła wstępna diagnozę. Następnie zostaliśmy poproszeni na rozmowę z panią profesor oraz panią psycholog, podczas której wytłumaczono nam dokładnie, na czym polega wada serca naszego dziecka, z czym się wiąże i co nas mniej więcej czeka w przyszłości. Dodatkowo pani profesor wzięła pod uwagę fakt, iż cierpię na mało znaną chorobę autoimmunologiczna – zespół Sjogrena, która mogła negatywnie wpłynąć na rozwój naszego dziecka. Zostałam pokierowana do odpowiednich specjalistów z zakresu ginekologii, którzy prowadzili ciążę z uwzględnieniem zarówno wady serduszka, jak i mojej choroby. Jednocześnie przez całą ciążę byłam pod opieką poradni Agatowa, gdzie wykonywano nam regularnie echa serduszka.

Ania urodziła się w szpitalu przy ul. Karowej w Warszawie, a dokumentacja skompletowana w trakcie ciąży w poradni Agatowa pomogła otoczyć Anię od urodzenia odpowiednią opieką specjalistyczną. 22 grudnia Ania trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, a 30 grudnia została zoperowana przez prof. Andrzeja Kansego. Operacja przebiegła zgodnie z planem, bez komplikacji, z dobrymi rokowaniami na przyszłość. Obecnie Ania dochodzi do zdrowia na oddziale kardiochirurgii, przy czym jej stan jest dobry i stabilny. Z duża dozą prawdopodobieństwa wróci do domu zdrowa i będzie mogła funkcjonować jak dzieci, które urodziły się że zdrowymi serduszkami.

Duża zaletą całej tej trudnej sytuacji był fakt zdiagnozowania wady jeszcze w ciąży, co pozwoliło nam przygotować  się w dużym stopniu zarówno psychicznie, jak i organizacyjnie. Ogromną rolę odegrało w tym wsparcie otrzymane od zespołu Poradni USG Agatowa, za co jesteśmy dozgonnie wdzięczni.

Magda, mama Ani

 

  • Strzał w dziesiątkę - zdjęcie nr 1
  • Strzał w dziesiątkę - zdjęcie nr 2
Przekaż Datek