Przekaż
Datek
KRS 0000097123
  • Articles In English
  • Fundacja WHD na FaceBooku
  • Fundacja WHD na YouTube
  • Instagram
  • issuu.com
Zadzwoń do psychologa: 509 797 324

Narodowy Dzień Życia

Ikonka dla Narodowy Dzień Życia

To obchodzone 24 marca święto uchwalone zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 27 sierpnia 2004 roku. W tym dniu warto wrócić do treści sejmowej uchwały, która zachęcała między innymi do „refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku do życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.

Szacunek do życia, w każdej jego formie i na każdym jego etapie, leży u podstaw działalności hospicjum perinatalnego. Wszechstronne wsparcie udzielane rodzicom oczekującym narodzin nieuleczalnie chorego dziecka jest tego jednoznacznym świadectwem. Należy przy tym podkreślić, że w hospicjum perinatalnym jednakową troską otacza się zarówno nienarodzone dziecko, jak i jego rodziców.

W Narodowym Dniu Życia pragniemy wyrazić solidarność z wszystkimi korzystającymi z naszej pomocy oraz z tymi, którzy jej potrzebują, a jeszcze do nas nie dotarli. Jesteśmy tu dla Was i gotowi jesteśmy Was wspierać, troszcząc się o życie Wasze i Waszego nienarodzonego dziecka.

Lekarze i psycholodzy Warszawskiego Hospicjum Perinatalnego

 

Posłuchaj rozmowy o hospicjum perinatalnym

Z okazji Narodowego Dnia Życia na antenie Radia Warszawa redaktor Jarosław Wydra rozmawiał z psychog WHD, Agnieszką Chmiel-Baranowską, na temat działalności naszego hospicjum perinatalnego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

https://soundcloud.com/radio-warszawa/poranek-7-15-2023-03-24?in=radio-warszawa/sets/poranek-z-radiem-warszawa

  • Narodowy Dzień Życia - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek